Biznes intuicyjny

Najnowsze badania nad biznesem dowodzą, że największą wartością nie jest wyspecjalizowanie się w technikach zarządzania, a dobrze podjęte decyzje. Te zaś swoje źródło mają w intuicji i dobrych praktykach dbania o samą siebie na wielu poziomach.

Jednym z kluczowych elementów nowego podejścia do pracy, biznesu, osiągania naszych planomarzeń jest czuła dyscyplina. Nie chodzi tu o surowe nakazy czy nieustanne pilnowanie zegara. To bardziej subtelne podejście, które łączy w sobie stanowczość i empatię. O czym dokładnie mówię?

?Słuchanie swojego ciała: Czuła dyscyplina zaczyna się od tego, że jesteśmy wrażliwi na swoje potrzeby. Nasze ciało daje nam sygnały, kiedy jest zmęczone, potrzebuje odpoczynku lub chce się ruszać. Ignorowanie tych sygnałów może prowadzić do przemęczenia i obniżonej wydajności. W tym obszarze zachęcam moje mentee do bliższego poznania swojego cyklu oraz cykliczności natury, które są perfekcyjnymi drogowskazami w procesach biznesowych.

?Słuchanie swoich potrzeb: To nie tylko o fizycznym odpoczynku. Czuła dyscyplina oznacza również dbanie o swoje emocje, relacje i rozwój osobisty. Czasami potrzebujemy chwili samotności, czasami wsparcia bliskich. Z obserwacji uczestniczek moich programów mentorskich wynika, że punktem zwrotnym w ich biznesach są spotkania… ze sobą. Momenty, kiedy w wyciszeniu można podjąć decyzje, wsłuchując się w siebie, a nie w otoczenie. Wtedy dzieje się magia, czyli wszystko zaczyna płynąć, ponieważ zamiast forsować przestrzeń, zaczynamy podążać za swoimi potrzebami. To kiedy umawiasz spotkanie na szczycie, spotkanie ze sobą, najważniejszą osobą w Twojej firmie?

?Planowanie odpoczynku: Odpoczynek to nie tylko luksus, ale konieczność. A co jeśli podejdziesz do odpoczynku jak do integralnego elementu Twojej pracy, Twojego biznesu. Wrzuć w swój kalendarze, tak jak planujesz inne swoje biznesowe zadania, ponieważ badania dowodzą, że wypoczęta osoba jest skuteczniejsza, lepiej pracuje i podejmuje lepsze decyzje. 

To Ty decydujesz na jakość swojego życia i biznesu, a czuła dyscyplina to narzędzie, które może Ci w tym pomóc. Wyznaczaj cele, planuj, realizuj, pamiętając o słuchaniu siebie, dbaniu o równowagę. Życzę Ci pięknej podróży wypływającej z Twojego serca, które usłyszysz, dbając o siebie.

Po więcej wskazówek biznesowych zapraszam na IG @biznesintuicyjny oraz do dwóch programów Ekonomia wdzięczności (www.ekonomiawdziecznosci.pl) oraz Akademii Czułej Bizneswoman (IG @akademiabizneswoman) – gdzie piszemy nową historię o kobietach w biznesie, na ich zasadach, gdzie oprócz wielkich sukcesów i pieniędzy jest miejsce na czułość, wrażliwość i harmonię.

Ściskam!

Aleksandra Danuta Romanek

BIO

Spełniona Kobieta, Partnerka, Mama, Mentorka, Czuła Przedsiębiorczyni. Urodzona podlasianka, a z wyboru twórczyni swojego szczęśliwego życia w Sopocie. 

Z tego wspaniałego miejsca na mapie zarządza dwiema spółkami w branży nieruchomości: 

@ENSO – pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz 

@roomsy – zarządzanie i najem krótkoterminowy

Oprócz tego prowadzi kilka projektów biznesowych w tym między innymi: 

@Biznesintuicyjny (a w nim programy takie jak “Ekonomia wdzięczności” www.ekonomiawdziecznosci.pl czy Akademia Czułej Bizneswoman, wspierające Kobiety w podążaniu ścieżką kariery na własnych zasadach, ucząca je biznesu w kobiecej energii);

@BohoPiknikSopot – dzięki któremu uprzyjemnia innym chwile spędzone w sopockim kurorcie.